cykl 100 płyt polskiej muzyki

100 płyt, które powinniście zabrać na Marsa

Optymiści twierdzą, że SpaceX Elona Muska już niedługo zaproponuje nam wszystkim możliwość udziału w załogowym locie na Marsa. O ile sama  wizja spaceru po Czerwonej Planecie napawa nas ekscytacją, to pewną rezerwę budzi wizja dwuletniej podróży w okolicznościach, w których zasięg wi-fi nie jest gwarantowany. Mówiąc wprost obawiamy się  dojmującej nudy w czasie eskapady, która ma podobno trwać ponad 100 tygodni. Tym bardziej, że inżynierowie SpaceX pracują nad umożliwieniem lotu powrotnego, co wydłuża tę wizję dwukrotnie. Muzeum Rocka postanowiło wyjść naprzeciw tym obawom i zabić nudę marsjańskiej podróży odpowiednią dawką najlepszej muzyki. Piotr Metz przygotował dla Was osobistą, autorską listę 100 najlepszych polskich rockowych płyt, które nie tylko pozwolą zapomnieć o nudzie, ale również przypomnieć sobie to, co w polskiej muzyce najlepsze. Wybór Piotra jest całkowicie subiektywny, a kolejność  prezentacji będzie wyłącznie pochodną chronologii wydania płyt. W każdy poniedziałek na naszej stronie, a także na Facebooku i Instagramie, zaprezentujemy kolejne legendarne wydawnictwo. Zostańcie z nami przez sto tygodni. To tylko tyle, ile potrwa lot na Marsa.